Uporczywie nękał byłą konkubinę, poniesie za to karę

Siedem razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie 28-latek, który podejrzany jest o uporczywe nękanie byłej konkubiny. Mężczyzna stosował wobec kobiety jak i innych osób groźby karalne oraz zniszczył mienia. O zastosowaniu takiego środka zapobiegawczego zdecydował prokurator.

Na wniosek funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie prokurator zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru wobec 28-latka. Krzysztof N. podejrzany jest o przestępstwo uporczywego nękania byłej konkubiny. Mężczyzna podejrzany jest również o popełnienie gróźb karalnych na szkodę kobiety jak i innych osób. Miał on również zniszczyć mienia. Policjanci ustalili, że 28-latek ciągle obserwował kobietę, wysyłał jej sms-y, wydzwaniał telefonicznie jak i przez domofon w dzień i w nocy nawet po 50 razy. Krzysztof N. groził również podpaleniem domu, w którym mieszka była konkubina. Wzbudził on tym poczucie zagrożenia u niej jak i u innych osób. Mężczyzna odpowie również za zniszczenie mienia. We wrześniu br. oblał on farbą budynek mieszkalny.

Decyzją prokuratora, Krzysztof N. w ramach policyjnego dozoru będzie musiał stawiać się siedem razy w tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do kobiety na odległość nie mniejszą niż 300 metrów oraz zakaz nawiązywania z nią połączeń telefonicznych w tym esemesowych.

Mrągowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie uporczywego nękania przez mężczyznę, stosowania gróźb karalnych oraz zniszczenia przez niego mienia.

Za uporczywe nękanie Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Za stosowanie groźby karalnej grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za zniszczenie cudzego mienia grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

 KWP Olsztyn