Akcja antyterrorystów w Mrągowie

  • Akcja antyterrorystów w Mrągowie

Dziś na osiedlu Grunwaldzkim w Mrągowie miała miejsce akcja policyjnych antyterrorystów, słychać było strzały.

Nie widziałem całego zdarzenia, jednak słyszałem strzały pod swoim blokiem. Kiedy wyjrzałem, zobaczyłem na parkingu trzech mundurowych rozmawiających z podejrzanymi czy może ze świadkami. Później kręcili się po terenie zdarzenia, szukali czegoś po samochodach. Zacząłem robić zdjęcia, wówczas jeden z funkcjonariuszy odjechał prywatnym samochodem, pozostali, jak sądzę, zostali na miejscu jeszcze około kwadransa po wystrzałach.

Świadkowie twierdzą, że policjanci zatrzymali co najmniej dwóch mężczyzn (dokładna liczba zatrzymanych nie jest na razie znana). Cała akcja miała miejsce 19 kwietnia przed południem. Zgodnie z relacją świadków, zamaskowani funkcjonariusze wjechali na parking na osiedlu Grunwaldzkim i zatrzymali osoby, które siedziały w jednym z zaparkowanych tam aut.

Katarzyna Charubin z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zdradziła jedynie, że były to działania warmińsko-mazurskich policjantów, ale nie prowadzone przez KWP. Szczegóły akcji nie są na razie znane, dziennikarzy po informacje odesłano do Komendy Głównej Policji.