Szafa Party w Mrągowie

 Szafa Party odbędzie się już 17 marca w Centrum Kultury i Turystyki, sala „Orbita”, w godzinach 12-15. Organizatorem jest Aneta Majewska.

Swap, znany również jako swapping party, jest imprezą, której uczestniczki wymieniają się ciuchami. W Stanach Zjednoczonych znany jest od lat ’90 poprzedniego wieku, w Polsce staje się coraz popularniejszy dopiero teraz. Formuła spotkania polega na tym, że każda dziewczyna przynosi ubrania, akcesoria i buty, w których już nie chodzi, które są nieudanymi prezentami lub które się jej zwyczajnie znudziły i szuka perełek wśród zasobów koleżanek. Jeżelicoś ją zainteresuje, prezentuje swoje ciuchy właścicielce upolowanej rzeczy i wówczas dziewczyny mogą się wymienić. Jeżeli nic nie okaże się być dla niej interesujące, do wymiany można zaprosić osobę trzecią lub, w ostateczności, zaproponować odkupienie pożądanej rzeczy za symboliczną kwotę.

Swap, może zorganizować każda z nas w obrębie własnego mieszkania. Wystarczy zaprosić kilka koleżanek i przedstawić im ideę spotkania. Wymieniamy się ubraniami, biżuterią, torebkami, butami oraz różnego rodzaju akcesoriami związanymi z szeroko pojętą modą. Duże, oficjalne swapy, przygotowywane w klubach, galeriach sztuki lubpubach, zazwyczaj oferują dodatkowe atrakcje – typu spotkanie ze stylistką, czy też porady wizażystki lub znanych fashionistek.

Idea samej imprezy jest genialna w swej prostocie nie dość, że można oddać swoje ulubione ciuchy w dobre ręce, to jeszcze mamy niepowtarzalną okazję wyłowić coś bardzo oryginalnego. Dziewczyny przynoszą zazwyczaj ciuchy nietuzinkowe, w doskonałym stanie i raczej nie spotkamy tu klasycznych krojów, czy też ubrań w stylu casual lub basic. Poza tym, zmniejszymy liczbę odzieży, którą kupujemy, zrobimy więc coś dla ekologii. Kolejnym niewątpliwym atutem jest zawarcie nowych znajomości – i to z kobietami, które podzielą naszą fascynację modą.

 

Samo przygotowanie do uczestniczenia w swapie przyniesie nam jeszcze jedną korzyść – posprzątamy w szafie. Warto wyselekcjonować te ubrania, które są naprawdę oryginalne. Zwiększymy dzięki temu szanse na wymienienie się naubraniowe perełki, które na imprezie niewątpliwie znajdzi