AKCJA NO ACTA w całej Polsce

OLSZTYN „Nie Dla ACTA”

Wyruszamy punktualnie o 18.00 spod „Hali Urania” i idziemy chodnikiem wzdłuż Piłsudskiego, aż na starówkę na plac przy starym ratuszu/bibliotece, gdzie nastąpi finał i przemówienia w formie Hyde Parku.

Kontakt ze sztabem 😛 ; 783294790 (Dzwonić tylko w ważnych sprawach!!!!)

W CZASIE MARSZU WZNOSZONE BĘDĄ HASŁA ANTY ACTA, ZACHĘCAMY OSOBY PRZYCHODZĄCE DO ZABIERANIA ZE SOBA TRANSPARENTÓW, CIEKAWYCH STROJÓW ORAZ RZECZY KTÓRE PRZYCIĄGNĄ UWAGĘ POSTRONNYCH. ZAKAZANA JEST PIROTECHNIKA, ZAKAZ TEN NIE OBEJMUJE POCHODNI.

PAMIĘTAJCIE, MY TYLKO ZAREJESTROWALIŚMY MARSZ ALE TO JAK ON BĘDZIE WYGLĄDAŁ ZALEŻY JUŻ OD WAS.

 

Regulamin Olsztyńskiego Przemarszu „Nie Dla ACTA”

1. Za organizatorów uważa się osoby zgłoszone w zawiadomieniu do prezydenta Olsztyna w rejestrze zgromadzeń pod NR 1/2012 oraz osoby bezpośrednio przez nie upoważnione do czynności organizacyjnych.
2. Osoby idące w marszu utożsamiają się z ideą wolnego przepływu myśli w Internecie oraz sprzeciwiają się umowie ACTA. Organizatorzy nie popierają działalności niezgodnej z prawem w szczególności piractwa, hackerstwa. Zgromadzenie ma charakter apartyjny służący jasno określonej idei określonej w regulaminie a nie promocji partii, stowarzyszeń, organizacji. 
3. Uczestnicy marszu bezwzględnie słuchają się poleceń organizatorów lub osób przez nich upoważnionych.
4. Nie bierzemy odpowiedzialności za agresywne zachowania uczestników zgromadzenia oraz osób znajdujących się w jego pobliżu a także za wszelkie szkody materialne, fizyczne, moralne spowodowane działalnością osób innych niż organizatorzy. Nie bierzemy odpowiedzialności za indywidualne hasła, transparenty, afisze osób niebędących organizatorami, w szczególności osób, które zostaną poproszone o usunięcie niewłaściwych, niestosownych haseł.
5. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wyproszenia osób, które naruszać będą regulamin marszu, przepisy prawa- w szczególności kodeksu karnego, wykroczeń. W przypadku nie usłuchania organizatorów o pomoc poproszona zostanie policja. 
6. Wszelkie osoby, które wykorzystywać będą przemarsz do celów innych niż wskazane w punkcie 2 będą wypraszane. 
7. Zgodnie z regulaminem i ustawą o zgromadzeniach publicznych z dnia 5 lipca 1990r. zakazane są środki pirotechniczne oraz wszelkie inne przedmioty uważane powszechnie za niebezpieczne dla życia i zdrowia. Powyższy zakaz nie obejmuje pochodni. 
8. Organizatorzy zastrzegają możliwość rozwiązania przemarszu w każdej chwili.

Ogólne informacje:
– w manifestacji mogą brać udział wszystkie osoby: bez względu na wiek, obywatelstwo lub jego brak.
– można mieć maskę czy kominiarkę. 
– możecie robić zdjęcia
– nie używajcie słów wulgarnych, wyzwisk i innych obelżywych skojarzeń. Na transparentach uważajcie na słownictwo.
– zabrania się spożywania alkoholu i innych środków odurzających.
– to że na manifestacji będą też osoby o innych poglądach musicie wytrzymać. Ta manifestacja dotyczy wolności, a nie jakiejś partii, wyznania czy klubu sportowego.
– Zachowujemy się POKOJOWO – nie dopuszczamy się żadnych form agresji (w tym słownej), wulgaryzmów, nie dajemy się komukolwiek sprowokować ani nie prowokujemy innych
– weźcie ze sobą dokument tożsamości. Pamiętajcie, że policja i inne służby mogą Was spisać zawsze.
– pod żadnym pozorem nie bierzcie ze sobą ubrań z symbolami klubów sportowych czy organizacji politycznych i społecznych (jak ONR, Antifa czy Młodzież Wszechpolska).
– jeżeli zauważycie, że ktoś niszczy mienie, kradnie czy zachowuje się niezgodnie z zasadami pokojowej manifestacji zgłoście to organizatorom. Możecie go także sfilmować dla pewności, że nie będzie to prowokacja.
– jeżeli zauważysz, że ktoś jest ranny, mdleje bądź zachowuje się dziwacznie zapytaj czy potrzebna jest pomoc. Poinformujcie osoby odpowiedzialne za przemarsz. 

PROSZĘ O KULTURĘ I POWIADOMCIE JAK NAJWIĘCEJ ZNAJOMYCH!

ULOTKA INFORMACYJNA DO DRUKU: http://img853.imageshack.us/img853/4007/ulotkab.png

#####################################################
26 stycznia przedstawiciele polskiego rządu podpiszą ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), niezwykle kontrowersyjną umowę międzynarodową, która wprowadzi drastyczne narzędzia służące ochronie własności intelektualnej i ograniczające wolności w sieci. Nie pozwól, aby na internet padł choć cień międzynarodowej cenzury!

Wideo (dubbing pl):
http://www.youtube.com/watch?v=WpfDnYI9Sew
http://www.youtube.com/watch?v=pL1mbAM2_Ww&feature=mfu_in_order&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=blf6It-PVCs&feature=mfu_in_order&list=UL

TREŚĆ: http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/20120118-wniosek_ACTA.pdf
OGÓŁ: http://prawo.vagla.pl/node/9634
http://pl.wikipedia.org/wiki/Anti-Counterfeiting_Trade_Agreement

POLECAMY: http://www.facebook.com/events/301294013254264/

Instrukcja krok po kroku jak pomóc w sprawie ACTA! Piszemy listy do senatorów i posłów!!!
www.dukes.pl/?p=700

Petycja on-line: http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie-dla-acta-nie-zgadzam-na-podpisanie-umowy-miedzynarodowej/608

Petycja: http://nodeo.pl/wniosek.pdf
Drukujemy i zbieramy podpisy !!

P.S. mam nadzieję, że jesteście świadomi co ta ustawa znaczy dla nas, zwykłych studentów? bardzo dobrze prezentuje to filmik, ale w roli ścisłości… nie będziecie mogli korzystać z treści intelektualnych zawartych w internecie… koniec z chomikiem, pebem, exsitem itp… nawet zrobienie w inventorze silnika czy przekładni będzie ciężkie, bo teoretycznie nie będzie można wykorzystać noty katalogowej! :/ nie dajmy ogranicznyć naszych podstawowych praw! :/ 

ZA WSZYSTKIE UTRUDNIENIA I OPÓŹNIENIA PRZEPRASZAMY, PEWNE USTAWOWE WYMOGI SĄ JEDNAK NIE DO OBEJŚCIA, ZWŁASZCZA KIEDY NA REJESTRACJE MA SIĘ DOSŁOWNIE KILKA GODZIN A TRZEBA ODWIEDZIĆ KILKA RÓŻNYCH URZĘDÓW W RÓŻNYCH PUNKTACH MIASTA.

Administratorzy strony nie ponoszą odpowiedzialności za wulgarne komentarze gości. 
Strona nie ma na celu nawoływania do łamania prawa.

 

Informacja dla chetnych.

href=