„Mazury Cud Natury”

Prezydent Polski Bronisław Komorowski spotkał się 4 kwietnia 2011 r. z organizatorami kampanii „Mazury Cud Natury” prowadzonej w ramach światowego konkursu na Nowych 7 Cudów Natury. Podczas spotkania Prezydent zapewnił o swoim poparciu dla akcji oraz zaproponował konkretną pomoc w promocji Polski przez Mazury.

W spotkaniu w Ogrodzie Zimowym Pałacu Prezydenckiego, głowa państwa przyjęła Jacka Pałkiewicza, Ambasadora Mazur oraz siedmioosobową grupę młodzieży zaangażowaną w projekt „Mazury Cud Natury”.

Podczas rozmowy, przy której obecni byli przedstawiciele mediów, Prezydent Komorowski wyraził uznanie dla prezentowanej w sali wystawy zdjęć Mazur, które ukazują je jako „świat w pigułce”. – To bardzo ciekawy pomysł – przyznał Prezydent Komorowski.

W dalszej rozmowie, Prezydent zaprosił gości do stołu, przy którym w przyjacielskiej atmosferze zapewnił o gorącym wsparciu Mazur w konkursie „New7Wonders” oraz chęci promowania Polski ukazując piękno Mazur.

Po wywiadach dla mediów, zaproszeni goście mogli porozmawiać już sami o projekcie „Mazury Cud Natury” i rozważyć sposoby wsparcia kampanii przez Prezydenta.

Jako pierwszy głos zabrał Jacek Pałkiewicz, który przedstawił przygotowaną specjalnie na tą okazję prezentację.

– Naszym największym konkurentem europejskim jest Wezuwiusz, bo na świecie jest najbardziej znaną formacją naturalną z grona 5 europejskich finalistów konkursu – mówił Jacek Pałkiewicz.

Honorowy Ambasador Mazur przekonywał też, że promując Mazury, nie liczą się tylko same głosy, ale i zaangażowanie najważniejszych osób w kraju.

– Stąd bardzo prosimy Pana Prezydenta, aby pomógł swoim autorytetem i zaangażowaniem nie tylko Mazurom, ale całemu krajowi, który otrzymał nową sposobność do pozytywnej promocji na świecie – mówił Pałkiewicz.

Prezydent Bronisław Komorowski uważnie wsłuchiwał się w głosy swoich gości i zapewnił o swym wsparciu. – Jestem otwarty na to, by spotkać się razem, już na Mazurach i przez swoją obecność pokazać innym piękno Mazur – mówił Prezydent. – Chętnie wybrałbym się w rejs żaglówką po Mazurach i tym samym zaprosił do wsparcia Mazur w konkursie. Czekam na Państwa propozycje w tej sprawie – dodał Komorowski.

– W związku ze zbliżającą się Polską Prezydencją w Unii Europejskiej, chętnie będę promował Polskę ukazując taki region jak Mazury, a moim gościom podaruję album z Mazurami – zapewniał Prezydent. – Oczywiście udostępnię też stronę Prezydent.pl aby promować kampanię „Mazury Cud Natury” .

Deklaracje głowy państwa spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez organizatorów kampanii.

– Myślę, że można zrobić jeszcze więcej. Postaramy się wykorzystać publiczne media, aby i w ten sposób mogły one wypełnić swą misję, a Mazurom pomóc w kampanii. – kontynuował Prezydent

Spotkanie zakończyło się wręczeniem Prezydentowi upominków. Otrzymał on m.in. sadzonkę drzewka z Mazur i mazurskie smakołyki. – Postaram się, by moje plany wsparcia były najlepszym prezentem dla Mazur – mówił z uśmiechem Bronisław Komorowski.

Więcej o kampanii na www.MazuryCudNatury.org