Zatrzymali sprawców pobicia

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu Adrianowi Sz. i Danielowi K. Mężczyźni pobili mieszkańca Kamionki, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Dzisiaj wobec sprawców zastosowano policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 21.00 na ulicy Mazurskiej w Mrągowie. Oficer dyżur Policji został poinformowany o tym, że na ulicy leży zakrwawiony mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejsce policjanci wezwali również karetkę pogotowia, która zabrała pobitego mężczyznę do szpitala. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalenia, kto jest odpowiedzialny za stan pokrzywdzonego i zatrzymali 21-letni Adrian Sz. oraz 24-letni Daniel K. Obydwaj mężczyźni mieli wielokrotnie kopać pokrzywdzonego po całym ciele, przez co narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. 24 i 21-latka zatrzymano w policyjnym areszcie. Przebadano ich również na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że mieli po 2 promile. Dopiero wczoraj można było przeprowadzić z nimi czynności procesowe. Mężczyznom przedstawiono zarzut udziału w pobiciu. Dzisiaj prokurator postanowił zastosować wobec nich dozór policyjny.

Za udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jednak o treści ostatecznych zarzutów wobec mężczyzn zadecyduje opinia biegłego, który określi, jakiego uszczerbku na zdrowiu doznał pobity mężczyzna. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

KWP Olsztyn