[Sport] Turniej WMZPS Młodziczek o miejsca 4-6

W sobotę w Mrągowie rozegrany zostanie III Turniej Młodziczek WMZPS o miejsca 4-6. Mrągowianki do tej pory grały w Olsztynie i Ostródzie, a teraz te zespoły zawitają do naszego miasta. Podopiecznym Joanny Ratajczyk ciężko będzie wywalczyć zwycięstwo z tymi ekipami.

Pierwszy turniej rozegrany został w Olsztynie, gdzie MUKS Omega uległa UKS Piątce Olsztyn 0:2. W drugim spotkaniu, gdzie ich rywalkami były siatkarki z MLKS Foto Ola Ostróda mrągowianki doprowadziły do tie-breaka, w którym przegrały, zdobywając tylko 10 punktów. Bilans siatkarek Joanny Ratajczyk nie napawał optymizmem przed kolejnymi turniejami. W Ostródzie było jeszcze gorzej. Nasze siatkarki nie zdołały wygrać żadnej partii i tym samym przed rozgrywkami w Mrągowie zajmują trzecie, ostatnie miejsce w swojej grupie. Gdyby nie fakt, że spotkania są punktowane: za zwycięstwo 2, za przegraną 1 punkt to sytuacja mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. Nie ma teraz nadziei na to, że MUKS Omega zajmie wyższą, niż 6 lokatę w naszym województwie w grupie młodziczek. Jest to i tak ogromny sukces mrągowskich siatkarek, które w tym roku inaugurowały na wojewódzkiej arenie. W sobotę turniej rozpocznie się o godzinie 11.00 od spotkania MUKS Omega Mrągowo z MLKS Foto Ola Ostróda. Następnie Ostróda zagra z UKS Piątką Olsztyn, a na zakończenie mrągowianki podejmą Piątkę.
Będzie to turniej, który prawdopodobnie nie rozstrzygnie o kolejności zespołów w klasyfikacji zespołów, bo te rozstrzygnęły się w Ostródzie. Nie mnie jednak zapraszamy wszystkich kibiców do podziwiania poczynań młodych siatkarek. Ceremonia dekoracji zaplanowana jest na godzinę 14.00.

Damian Skrzęta

Żródło: Mrągowo na sportowo